نکات مهم در سفر با هواپیما

 در همه سفرها باید به نکات ایمنی توجه کرد تا بتوانیم سفری خوش داشته باشیم و در نهایت خاطرات خوبی از سفر در ذهنمان باقی بماند.سفر هوایی نیز از این نکته مستثنی نیست و باید به نکات مهم در سفر با هواپیما توجه کنید. رعایت نکات ایمنی در سفر هوایی بسیار ضروری است. به این نکات توجه کنید:

ییی

اگر بیماری خاصی دارید،قبل از پرواز حتماً با پزشک مشورت کنید.  حتماً تمامی داروها و لوازم پزشکی را با خود به همراه ببرید و در جایی قرار دهید که دسترسی به آن ها آسان باشد.

ببببببب

ییی

خانم های باردار نباید سفرهای طولانی داشته باشند چون بیش از دیگران در معرض ابتلا به تنگی نفس قرار دارند، از پروازهایی که در ارتفاع بالاتر از ۳۰ هزار متر انجام می شود، منصرف شوید، چرا که تغییر فشار هوا و کاهش اکسیژن می تواند به جنین آسیب برساند

خانم هایی حامله ای که دوران بارداری پرخطر دارند توصیه می شود از سفر با هواپیما خودداری کنند؛ زیرا می تواند موجب زایمان زودرس شود. به طور کلی می توان گفت بهترین زمان سفر برای خانم های باردار، سه ماهه دوم بارداری است که خطر سقط بسیار کاهش یافته است. به علاوه، از نشستن طولانی مدت پرهیز کنند .

للللللللللل

ییی

برای مقابله با دردها و مشکلات معمول داروهایی سوزش سردل، ریفلاکس، یبوست، هموروئید و اسهال را با خود همراه داشته باشید .

غغغغغغغغغ

ییی

از قرارگیری درست ساک و وسایل دستی در بالای سر خود اطمینان حاصل کنید تا با یک حرکت کوچک آنها به پایین پرتاب نشوند.

ییی

بستن کمربند ایمنی را در طی پرواز فراموش نکنید.

تتتتتتتت

ییی

اگر برای کشیدن نفس مشکل دارید و یا چشمان تان سیاهی رفت، از مهماندار پرواز درخواست ماسک اکسیژن کنید.

رررررررررر

ییی

در راهروهای هواپیما راه نروید چراکه که تکان های ناگهانی و اتفاقات غیرمنتظره می تواند باعث آسیب و زمین افتادن شما شود. اگر برای جلوگیری از ایجاد لخته در عروق پاها، دوست دارید کمی حرکت کنید، حتماً این کار را با رعایت جوانب احتیاط انجام دهید.