هواپیمای جت عمود‌پرواز | یک تحول بزرگ در راه است

هواپیمای جت عمود‌پرواز | یک تحول بزرگ در راه است

تصور کنید سفر هوایی بدون مخاطره و هیچ دردسری که نه نیاز به هزینه های بالای حمل و نقل فرودگاهی داشته باشد ویا ماندن در صف های طولانی امنیتی و کنترل گذرنامه.

انجمن توسعه و ترویج ایمنی هوانوردیASDA-ir

براساس گزارشCNN، در عوض می توان در هر لحظه سوار هواپیما شده یا از آن خارج شویم، وهواپیما متناسب با مقصد مسافرین، به هر قسمتی از جهان سفر کند. شرکنی واقع در کشور انگلیس به مدیریت شخصی ایرانی، این تصور با ساخت جت استارلینگ در پروازهای که تجاری است به واقعیت تبدیل خواهد شد.

این هواپیما پرسرعت با تعداد چهارسرنشینه به صورت عمود پرواز می باشد تا کارایی آن افزایش پیدا کرده تا از دردسرهایی رایج هوایی کاهش یابد. این جت بعد از بلند شدن از زمین با سرعت 724 کیلومتر برساعت پرواز خواهد کرد.

ASDA-ir

نقشه این جت عمودپرواز که در ماه ژانویه در نمایشگاه هوانوردی سنگاپور به نمایش در آمد، فعلا در دست تکمیل است اما مهندسین شرکت سازنده این جت امیدوارند که بتوانند تا سال های آتی این جت را در آسمان به پرواز در بیاورند.

روياي ما متحول ساختن روند پرواز انسان‌ها و كالاها در سرتاسر جهان است، حمل و نقلی كه نسبت به خودرو ايمن‌تر، پاکتر، انعطاف‌پذيرتر، سريعتر و مجلل‌تر خواهد بود. به گفته شركت سازنده  ،‌اين طرح به صورت ويژه برای سياستمداران و شركت‌هاي بزرگ طراحي شده‌است.

همچنین استارلینگ جت پاک تر از هواپیماهای معمولی است و مقدار تولید دی اکسید کربن در این جت بسیارکمتر از آلودگی های ناشی از موتورهای هیبریدی می باشد.

طرح جدید قسمتی از مجموعه طرح های هواپیمایی است که توسط این شرکت درحال تمکیل می باشد.

از دیگر نمونه این این جت ها، UAV نام دارند وتماما برقی است که برای جستجو و حمل و نقل استفاده می شوند. نوعی دیگر از این جت E-starling نمونه ای بزرگتر است نام دارد که برای سفرهای هوایی انتخابی مناسب می باشد.

این شرکت معتقد است با تولید استارلینگ جت حفره ای بزرگ در بازار صنعت هوانوردی را پر خواهد کرد، حتی اگر این استارلینگ جت با دیگر نمونه هواپیماهای پرسرعت در دست تکمیل تشابه هایی داشته باشد. هزینه ساخت این هواپیما از طرح اولیه تا مدل نهایی قابل استفاده در پرواز 125میلیون دلار تخمین زده شده است.